Cześć!

Mam na imię Dominika i od dziecka byłam zafascynowana wszelaką sztuką, czy rzeczami pozaziemskimi. Poprzez malowanie, pisanie czy muzykę wyrażałam swoją tożsamość

i uczyłam się od nowa życia na ziemi.

Gdy mijały lata większość czasu spędzałam na rozmyślaniu kim jestem, w czym jestem dobra i co chcę robić w życiu. Zaczęłam od zawodu... Klauna. W tej formie uszczęśliwiałam dzieci

i dorosłych. Przebranie oczywiście zmieniłam , a animacyjne zachowanie staram się stopniować w zależności od sytuacji :)

Moje doświadczenie w roli animatorki ma już ponad 15 lat. Praca w ośrodku kultury, przedszkole, różne sale zabaw, niania, bary czy zbieranie truskawek, roznoszenie ulotek... Cały czas pracowałam, by mieć jak najmniej konfrontacji ze swoimi myślami. Skończyłam animację społeczno-kulturalną z edukacją kulturalną. Pracowałam też w hotelach. Nauczyło mnie to dużej mierze obycia z ludźmi, zrozumienia ich indywidualnych potrzeb i cierpliwości.

Animować znaczy ożywiać. Gdy człowiek za dużo pracuje

i ciągle ma wrażenie, że nie jest wystarczająco dobry, powoli zaczyna się wypalać. Depresja, różne okropne choroby, ciągnęły się za mną latami. Jako osoba wysoko wrażliwa byłam wrakiem człowieka. Walczyłam sama ze sobą, myśląc że zmieniam świat na lepsze. Nie odpoczywałam. Nie umiałam zrozumieć wiele zachowań ludzkich.

Choć uśmiechałam się i dawałam z siebie wszystko, nie dbałam o siebie, tylko o innych. W końcu coś we mnie pękło. Wiele przypomniałam sobie rzeczy na które nie byłam gotowa, rzeczy które przez lata wypierał mój organizm, dusza, czy umysł. Dziś, parząc z perspektywy czasu na moje gehenny zrozumiałam wiele. Już wiem co chcę robić, zaakceptowałam siebie przytulając się w miłości. Nie wstydzę się już moich nietypowych zainteresowań.

Aktualnie jestem szczęśliwa. Nauczyłam się akceptacji, dowiedziałam się kim byłam, jestem i wiem kim chce być. Od kilku lat zajmuje się wyrobem świec naturalnych. Komponuję biżuterię z kamieni naturalnych oraz naturalne kadzidła.  Jeżdżę po świecie promując moje produkty na giełdach, festiwalach, targach. Wiele czytam z przestrzeni. Pomaga mi tarot, wahadełko, czy medytacja.

Wiele czytam na temat rozwoju duchowego, oraz uczę siebie i innych metod przepracowywania traum. Lubię psychologię, filozofię. Odkrywanie, obserwacja i szansa na odpuszczanie wiele wgranych programów pozwala mi pokochać i zrozumieć siebie i otoczenie. Kocham saunę, kino, gry planszowe. Kreuję moją rzeczywistość poprzez autorską wizję opierając się na holistycznym podejściu do życia oraz mojej indywidualnej etyce emocjonalno-duchowo-logicznej. 

Jestem nianią, pracuję w przedszkolu oraz animuję imprezy okolicznościowe. Prowadzę pracownię w Strumieniu- ul. Staromiejska 2 .Serdecznie do niej zapraszam. Można w niej poznać moje produkty oraz od czasu do czasu organizuję tematyczne warsztaty, spotkania. Stworzyłam też mini plażę na której można odpocząć, pograć w gry czy przeczytać książkę.

Więcej przy dobrej herbatce, gdzieś tam we wszechświecie :)


 

Dominika Czajka